32. ročník súťaže Slávik Slovenska 2024

Do roka a do dňa sa 10. mája 2024 stretli milovníci ľudovej piesne vo vynovených priestoroch KSC Átrium klub v Košiciach na ďalšom už 32. ročníku súťaže  Slávik Slovenska 2024.

V okresnom kole ZŠ a ZUŠ Košice – okolie predviedlo svoje spevácke umenie v interpretácii slovenskej ľudovej piesne 36 mladých talentovaných spevákov z 15 škôl okresu. Prihlásených bolo viac, no niektorí sa pre chorobu museli na poslednú chvíľu zo súťaže ospravedlniť.

V zmysle propozícii súťažiaci boli povinní mať hudobný (inštrumentálny) sprievod pri jednej z interpretovaných piesní. Ďalšiu pieseň interpretovali bez sprievodu (a capella). Preto okrem krásnych hlasov sa budovou rozliehali aj hudobné nástroje – klavír, husle, akordeón, ba dokonca tento rok pribudol aj cimbal.

Slávnostného otvorenia súťaže sa za organizátorov – ZŠ Malá Ida, ujala pani riaditeľka Mgr. Alžbeta Ličková. Všetkým prítomným sa za MČ Košice – Západ prihovoril aj zástupca starostu pán  JUDr. Ing. Peter Huba PhD. Oceňujeme, že si vo svojom nabitom programe našiel čas zavítať medzi mladých umelcov.  Zúčastnil sa aj záverečného slávnostného vyhlasovania výsledkov a  odovzdávania cien.

Súťažilo sa v troch kategóriách. Víťazi z  každej kategórie postúpili do krajského kola. O postupujúcich i ďalších umiestneniach rozhodla odborná porota v zložení: predseda – PaedDr. Beáta Kseňáková, členovia poroty –Mgr. Alena Davidová, PhDr. Ing. Lucia Ilaščíková, PhD., Mgr. Adriána Semanová. Mená víťazov nájdete vo výsledkovej listine.

Nás teší, že medzi ocenenými je aj žiak našej školy

Šimon GRODNÝ z 5. ročníka

ktorý si vo svojej kategórii vyspieval 3. miesto.

Srdečne mu blahoželáme!!!