Turistická vychádzka tretiakov

Žiaci 3.A i 3.B  opäť spojili príjemný pobyt v prírode s užitočným, ba veľmi poučným zážitkom.

Kedy a kde?

Dňa 21. júna 2024 žiakov tretieho ročníka čakala 4 km turistická vychádzka z Malej Idy cez les do košickej mestskej časti Lorinčík. Cieľom prechádzky  bola aj návšteva nedávno postaveného kláštora Rádu bosých karmelitánov. Bránu do rehoľných priestorov s milým privítaním otvoril brat Ondrej. Žiakov oboznámil s  históriou prvých karmelitánov, ktorí prišli do Lorinčíka v roku 2006 a založili tu novú karmelitánsku mužskú komunitu.

Súčasťou kláštora je aj kaplnka, ktorá je okrem rehoľníkov prístupná počas dňa aj pre verejnosť. Tretiaci  do nej vstúpili, spoločne si s bratom Ondrejom pripomenuli symboly kresťanstva, svätých zobrazených na obrazoch, zaspievali si pieseň z Prvého svätého prijímania, pomodlili sa a prijali požehnanie.

Potom žiaci nahliadli i do izieb rehoľníkov a časti pre záujemcov o duchovné cvičenia a obnovu.

Pred odchodom z kláštora žiaci boli bohato odmenení a to veľkou pochvalou za vzornú a zrozumiteľnú modlitbu, za krásny, povznášajúci spev v kaplnke a za príkladné správanie. Potešila aj brožúrka o kláštore s CD.

Naozaj, krátky čas strávený v priestoroch kláštora je odvážne dielo slúžiace tak pre duchovný pobyt rehoľníkov, či pre návštevníkov – ľudí „zvonku” – žiakov z 3.A i 3.B.

S krásnym pocitom prepojenia Prvého Svätého prijímania, s pocitom stíšenia a pokoja z  prírody sme sa  šťastní vrátili do školy.

PaedDr. Iveta Milichovská